اخبار

RSS
رنگ آلکیدی هواخشک کرومات روی (رنگ سوله)
مدیر

رنگ آلکیدی هواخشک کرومات روی (رنگ سوله)

● رنگ كرومات روی آلكيدی EA 248 هاويلوكس يك رنگ هواخشك برپايه رزين‌ آلكيدی متوسط روغن است كه می تواند در محيط‌های شهری و نيمه صنعتی از سطوح فلزی در مقابل عوامل خورنده محافظت نمايد. اين آستر علاوه بر دارا بودن خواص عمومی آسترهای آلكيدی، بدليل وجود پيگمنت كرومات روی می تواند طول عمر مفيد سازه‌های فلزی را افزايش دهد.

اين محصول هم لايه اول در سيستم‌های پوششی چند لايه و هم به تنهايی (در ضخامت مناسب) جهت حفاظت از سطوح فلزی، سازه‌ها، سوله، قطعات صنعتی و مانند آن بمنظور حفاظت در برابر عوامل خورنده، مورد استفاده قرار می گيرد.

 

 

  شـرح محصول :           

● معرفی و کاربرد: رنگ كرومات روی آلكيدی EA 248 هاويلوكس يك رنگ هواخشك برپايه رزين‌ آلكيدی متوسط روغن است كه می تواند در محيط‌های شهری و نيمه صنعتی از سطوح فلزی در مقابل عوامل خورنده محافظت نمايد. اين آستر علاوه بر دارا بودن خواص عمومی آسترهای آلكيدی، بدليل وجود پيگمنت كرومات روی می تواند طول عمر مفيد سازه‌های فلزی را افزايش دهد.

اين محصول هم لايه اول در سيستم‌های پوششی چند لايه و هم به تنهايی (در ضخامت مناسب) جهت حفاظت از سطوح فلزی، سازه‌ها، سوله، قطعات صنعتی و مانند آن بمنظور حفاظت در برابر عوامل خورنده، مورد استفاده قرار می گيرد.

● ويژگی‌های شيميايي و فيزيكی:

 

پايه رزينی:

آلكيد متوسط روغن

 

نسبت اختلاط وزنی A/B:

--

تعداد اجزاء:

يك جزئی

 

نسبت اختلاط حجمی A/B:

--

فام:

سبز زيتونی

 

ضخامت فيلم خشك (ميكرون):

45

براقيت:

مات

 

ضخامت فيلم تر (ميكرون)

95

وزن مخصوص جزء A (g/cm3)

  1/0 ± 24/1

 

پوشش تئوريك (مترمربع بر ليتر):

4/10

وزن مخصوص A+B (g/cm3)

--

 

زمان انبارداری

يك سال

درصد جامد وزنی جزء A:

2 ± 68

 

عمر مجاز دو جزء پس از اختلاط

---

درصد جامد وزنی A+B:

--

 

تينر مصرفی

T - 555

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان خشك شدن:

خشك شدن سطحي

خشك شدن عمقی

خشك شدن كامل

حداقل زمان لازم برای اعمال لايه بعدی

حداكثر زمان مجاز برای اعمال لايه بعدی

2 ـ 1 ساعت

5 ـ 4 ساعت

يك هفته

24 ساعت

3 هفته

 

● آماده‌سازی سطح: سطح فلز بايد عاری از هرگونه چربی، روغن، گريس، گرد و غبار، رطوبت و رنگ‌های باقيمانده باشد. همچنين جهت حصول چسبندگی و مقاومت‌های بهتر بايد سطح فلز حداقل تا درجه سوئدی SA 2 آماده‌سازی گردد. رعايت حداقل زمان رنگ‌آميزی بعد از عمليات آماده‌سازی بسيار ضروری است.

● روش‌های اعمال: اسپری بدون هوا (ايرلس)، اسپری هوا، غلتك و قلم‌مو

● نحوه استفاده: قبل از مصرف بوسيله يك همزن مناسب محتويات ظرف را بخوبی مخلوط نماييد تا هيچگونه رسوبی در آن مشاهده نشود. سپس تينر T-555 هاويلوكس را به آرامی به رنگ بيفزاييد. ميزان مصرف تينر بستگی كامل به روش اعمال، دمای محيط، ضخامت فيلم خشك موردنظر و مانند آن دارد. لازم به توجه است كه رنگ‌آميزی بايد در دمايی بالاتر از نقطه شبنم محيط صورت گيرد (حداقل 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم)

● دمای کاربرد: دمای مناسب محيط و سطح برای اعمال، 40 ـ 5 درجه سانتيگراد بالای صفر می باشد. از اعمال رنگ روی سطوح داغ يا سطوح يخ‌زده، و نيز هنگام بارندگی، و رطوبت بسيار زياد خودداری شود.

● بسته بندی: ظروف فلزی 25 كيلويی و ساير طبق سفارش .

● نگهداری: محيط سرپوشيده خشك و خنك (35 ـ 5 درجه سانتيگراد)، دور از تابش خورشيد، و داراي تهويه مناسب نگهداری گردد. توصيه می شود اين محصول ظرف يكسال از تاريخ توليد مصرف شود.

● توجه: از دسترس اطفال دور نگهداشته شود. از شعله دور نگهداشته شود. هنگام اعمال در فضای بسته، از تهويه مناسب استفاده شود. هنگام رنگ‌آميزی از وسايل ايمنی مانند دستكش و ماسك استفاده شود. درصورت تماس رنگ يا حلال با چشم بايد بلافاصله نسبت به شستشوی كامل با آب تميز اقدام و سريعا به پزشك مراجعه شود.

Print
3584 رتبه بندی این مطلب:
1/9

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان