اخبار

RSS
رنگ مالریت آنتی باکتریال
مدیر

رنگ مالریت آنتی باکتریال

مالريت   Wيک رنگ امولسيونی پايه‌آب ضدباكتری حاوی  يون‌های نقره بر اساس رزين‌های آکريليک برای استفاده در سطوح داخلی مي‌باشد. مالريت W دارای قدرت پوشش بسيار خوب بوده و قابل شستشو است. اين محصول فاقد بوی نامطبوع، حلال (تينر) و پلاستی‌سايزربوده و سازگار با محيط زيست می باشد. رنگ مالريت بسرعت خشک می شود و لذا قابليت اجرای سريع را دارد.

مالريت W بعلت دارا بودن تركيبات نانو نقره و تركيبات ضدباكتری غيرمضر، نسبت به طيف وسيعی از باكتری های هوازي و بی هوازی و قارچ‌های موجود در محيط‌ زندگي انسان و بخصوص محيط‌های بيمارستانی از جمله اشريشيا كلای (Escherichia Coli)، استافيلوكوك ارئوس (Staphylococcus aureus)،  و سودوموناس آئروژينوزا (Pseudomonas aeruginosa) مؤثر بوده و براي استفاده در محيط بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها،  و مطب پزشكان و مانند آنها ايده‌آل است.

 

 

شـرح محصول :           

● کاربرد : مالريت  Wيک رنگ امولسيونی پايه‌آب ضدباكتری حاوی  يون‌های نقره بر اساس رزين‌های آکريليک برای استفاده در سطوح داخلی می باشد. مالريت W داراي قدرت پوشش بسيار خوب بوده و قابل شستشو است. اين محصول فاقد بوی نامطبوع، حلال (تينر) و پلاستی‌سايزربوده و سازگار با محيط زيست می باشد. رنگ مالريت بسرعت خشک می شود و لذا قابليت اجرای سريع را دارد.

مالريت W بعلت دارا بودن تركيبات نانو نقره و تركيبات ضدباكتری غيرمضر، نسبت به طيف وسيعی از باكتری های هوازی و بی هوازی و قارچ‌های موجود در محيط‌ زندگی انسان و بخصوص محيط‌های بيمارستانی از جمله اشريشيا كلای (Escherichia Coli)، استافيلوكوك ارئوس (Staphylococcus aureus)،  و سودوموناس آئروژينوزا (Pseudomonas aeruginosa) مؤثر بوده و براي استفاده در محيط بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها،  و مطب پزشكان و مانند آنها ايده‌آل است.

● ويژگی‌ها:

- محلول در آب، بدون بو و سازگار با محيط زيست

- ضدباكتري، حاوي نانو نقره

- قابليت شستشو (سايش تر) : کاملا مقاوم در برابر شستشو (نوع مات، كلاس 2 و نوع نيم‌براق كلاس 1)

-  دارای ويژگی تنفس لايه رنگ در نوع مات . (مقدار Sd  کمتر از ۱/۰ متر)

- قدرت پوشش بسيار خوب، کاربری آسان و اجرای سريع

● براقيت: مات و نيم‌براق

● وزن مخصوص: حدود gr/cm3 ۵/۱ ـ 35/۱  بسته به درجه براقيت رنگ.

● بسته بندي: نوع مات در ظروف 5/7 و 15 كيلوگرمي و نوع نيم‌براق در ظروف 7 و 14 كيلوگرمی.

● رنگبندی: سفيد. قابل تنظيم فام (همرنگی) بوسيله مادررنگهای توصيه شده کاپارول(AVA ). مقادير بالای ۱۰۰ ليتر، بنا به سفارش مشتري قابل همرنگی در کارخانه مي‌باشد.

توجه: بمنظور حفظ غلظت مواد مؤثره ضدباكتري، توصيه مي‌شود فقط به فام‌های روشن (حداكثر 5% مادررنگ) تنظيم و استفاده گردد.

رنگ مالريت قابليت  تنظيم فام (همرنگی) بوسيله سيستم‌های اتوماتيک  Color Express بر اسـاس مجمـوعه فام‌های  Caparol 3D-System ، CaparolColor ، AlpinaColor ، AmphiSilan/Sylitol ، RAL  و سيستم‌های مختلف ديگر را نيز داراست.

● نگهداری: محيط خنک و دور از تابش خورشيد. از يخ زدگی محافظت شود. برای حصول بهترين نتيجه، توصيه مي‌شود اين محصول ظرف ۸ ماه از تاريخ توليد مصرف شود. دور از دسترس کودکان نگهداری گردد. درصورت تماس با چشم، بلافاصله با آب فراوان شستشو گردد.

  کاربــرد :           

● نحوه استفاده: يک دست رنگ يکنواخت مالريت W برای سطوح معمولی و بدون عيب کافی است. در مورد سطوحی که دارای فام های متضاد هستند يا قدرت جذب زيادی دارند، اعمال يک دست اوليه از رنگ مالريت پيشنهاد می شود. بسته به روش کاربرد، قبل از استفاده با ٣۰% - ٢۰% آب تميز رقيق شود.

● روش اعمال: غلتک، قلم‌مو، يا اسپری بدون هوا.

هنگام اعمال هر دست رنگ، برای اجتناب از دورنگی و سايه‌روشن، رنگ بايد بصورت تر روی تر  (wet on wet) و بدون وقفه اعمال شود.

● اعمال بوسيله اسپری بدون هوا:

زاويه اسپری:      °50

سايز نازل :        0.021 - 0.026 "

فشار :                bars 150 - 180

لازم است ابزار آلات بلافاصله پس از استفاده بخوبی با آب شستشو شوند.

● دمای کاربرد: دمای مناسب محيط برای اعمال، ٣۵ ـ ۱۰ درجه سانتيگراد بالای صفر می باشد.

● زمان خشک شدن: در دمای °C ٢۰ و رطوبت ٦۵% ، خشک شدن سطحی و قابليت اجرای دست دوم بعد از ٦ ـ۴ساعت. دمای کمتر يا رطوبت بالاتر، زمان خشک‌شدن را طولانی‌تر می نمايد. توصيه می شود تا ۴ روز بعد از رنگ آميزی، از شستشوی سطح خودداری و از وارد آمدن ضربه به آن جلوگيری شود.

● آماده‌سازي سطوح:

براي حصول اطمينان از دوام و چسبندگی خوب رنگ به سطح لازم است سطح مورد رنگ‌آميزی بدون عيب، خشک، تميز و عاری از ذرات خارجی باشد.

ـ سطوح گچی، پانل‌های گچی (رنگ نشده) : در صورت وجود ناهمواری در سطح، ابتدا آنها را بوسيله سنباده برطرف و در صورت لزوم بتونه نموده، گرد و غبار سطح را تميز کنيد. ديوارهای گچی با جذب زياد را بوسيله آستری کاپازول آستر کنيد. ديوارهای فشرده وصاف را می توان با استفاده از آستری کاپاگروند (يا مالريت رقيق) آستر کرد تا چسبندگی رنگ روی سطح افزايش يابد.

ـ سطوح بتنی : باقيمانده روغن قالب در روی سطح را کاملا تميز کنيد. قسمت های پودری شده بتن را از روی سطح برداريد. با استفاده از پرايمر كاپازول يا آستری كاپاگروند سطح را آستر كنيد. 

ـ سطوح سيمانی : سطوح سيماني محکم با قدرت جذب معمولی نياز به آماده‌سازی خاصی ندارند. سطوح سيمانی متخلخل و زبر را بوسيله آستری کاپازول يا کاپاگروند آستر کنيد.

ـ سطوح رنگ شده سالم : ديوارهای با رنگ امولسيونی مات نياز به آماده‌سازی خاصی ندارند. ولی ديوارهای با رنگ امولسيونی براق بهتر است با يک لايه کاپاگروند آستر شوند. در مورد ديوارهای رنگ شده با رنگ‌های روغنی لازم است قبل از رنگ‌آميزی، سطح با استفاده از سنباده كمي زبر و آماده شود.

ـ سطوح رنگ شده معيوب : رنگهای پوسته شده و  طبله کرده بايد کاملا از روی سطح جدا شوند و سپس با استفاده از آستری كاپاگروند آستر شوند.  

ـ سطوح آلوده به روغن يا دوده : لکه‌های روغن يا دوده را با محلول آب و مايع ظرفشويی بشوييد و اجازه دهيد تا سطح کاملا خشک شود. سطح را با يک لايه کاپاگروند آستر کنيد.

 

مشخصات فنی شماره ٣٦3ـ  خرداد 1388


کليه پيشنهادات و دستورالعمل‌های کاربری مندرج در اين برگه بر اساس جديدترين تجربيات فنی ما تنظيم شده است. مع الوصف، با توجه به تنوع شرايط خاص هر پروژه،  مسئوليت بررسی و حصول اطمينان از تناسب محصول با ويژگی های خاص پروژه مربوطه، بعهده خريدار / کاربر خواهد بود. در صورت انتشار نسخه جديدتری از مشخصات فنی شماره 363، اين برگه منسوخ خواهد شد.  

Print
5845 رتبه بندی این مطلب:
3/4

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان