اخبار

RSS
رنگ مالریت
مدیر

رنگ مالریت

مالريت يک رنگ امولسيونی پايه‌آب بر اساس رزين‌های آکريليک با قدرت پوشش بسيار خوب و کاملا قابل شستشو برای استفاتده در سطوح داخلی است. اين محصول سازگار با محيط زيست بوده و فاقد حلال (تينر) و بوی نامطبوع می باشد. رنگ مالريت بسرعت خشک می شود و در نتيجه قابليت اجرای سريع را دارد. رنگ مالريت با دارا بودن ويژگی های فوق، محصولی ايده‌آل برای رنگ‌آميزی منازل، مدارس، بيمارستان‌ها، هتل‌ها، ادرات و مانند آن است؛ بنحوی كه محل بسرعت رنگ‌آميزی شده و بلافاصله قابل بهره‌برداری است.

 

  شـرح محصول :          

● کاربرد: مالريت يک رنگ امولسيونی پايه‌آب بر اساس رزين‌های آکريليک با قدرت پوشش بسيار خوب و کاملا قابل شستشو برای استفاتده در سطوح داخلی است. اين محصول سازگار با محيط زيست بوده و فاقد حلال (تينر) و بوی نامطبوع مي‌باشد. رنگ مالريت بسرعت خشک مي‌شود و در نتيجه قابليت اجرای سريع را دارد. رنگ مالريت با دارا بودن ويژگی هاي فوق، محصولي ايده‌آل برای رنگ‌آميزی منازل، مدارس، بيمارستان‌ها، هتل‌ها، ادرات و مانند آن است؛ بنحوي كه محل بسرعت رنگ‌آميزی شده و بلافاصله قابل بهره‌برداری است.

● ويژگی‌ها:

- محلول در آب، بدون بو و سازگار با محيط زيست.

- قدرت پوشش بسيار خوب.

- کاربری آسان و اجرای سريع.

- قابليت شستشو (سايش تر) : کاملا مقاوم در برابر شستشو (نوع مات، كلاس 2 و نوع براق و نيم‌براق، كلاس 1)

- تائيد شده توسط موسسه ويلهلم کلاديتز Wilhelm Klauditz  آلمان بعنوان محصول مناسب برای استفاده در فضاهای داخلی.

- دارای گواهينامه عدم آلوده کنندگی هوا و محيط زيست از موسسه TUV آلمان.

● براقيت: مات، نيم‌براق و براق

● وزن مخصوص: حدود gr/cm3 ۵/۱ ـ ٣/۱  بسته به درجه براقيت رنگ.

● بسته بندی: نوع مات در ظروف 1، 75/3، 5/7 و 15 كيلوگرمی و نوع براق و نيم‌براق در ظروف 1، 5/3، 7 و 14 كيلوگرمی.

● رنگبندی: سفيد. قابل تنظيم فام (همرنگی) بوسيله مادررنگهای توصيه شده کاپارول(AVA ). مقادير بالاي ۱۰۰ ليتر، بنا به سفارش مشتري قابل همرنگی در کارخانه مي‌باشد. رنگ مالريت قابليت  تنظيم فام (همرنگی) بوسيله سيستم‌های اتوماتيک  Color Express بر اسـاس مجمـوعه فام‌های  Caparol 3D-System ، CaparolColor ، AlpinaColor ، AmphiSilan/Sylitol ، RAL  و سيستم‌های رنگی مختلف ديگر را دارد.

● نگهداری: محيط خنک و دور از تابش خورشيد. از يخ زدگی محافظت شود. برای حصول بهترين نتيجه، توصيه می شود اين محصول ظرف ۸ ماه از تاريخ توليد مصرف شود.

  کاربــرد :           

● نحوه استفاده: يک دست رنگ يکنواخت مالريت برای سطوح معمولی و بدون عيب کافی است. در مورد سطوحی که دارای فام های متضاد هستند يا قدرت جذب زيادی دارند، اعمال يک دست اوليه از رنگ مالريت پيشنهاد می شود. بسته به روش کاربرد، قبل از استفاده با  25ــ 15 درصد آب تميز رقيق شود. (معمولا براي اعمال با غلتك 15 درصد و براي اعمال با قلم‌مو 25 ـ 20 درصد آب كافی است)

● روش‌های اعمال: غلتک، قلم‌مو، يا اسپری بدون هوا.

هنگام اعمال هر دست رنگ، برای اجتناب از دورنگی و سايه‌روشن، رنگ بايد بصورت تر روی تر  (wet on wet)

و بدون وقفه اعمال شود.

● اعمال بوسيله اسپري بدون هوا:

زاويه اسپری:      °50

سايز نازل :        0.021 - 0.026 "

فشار :                bars 150 - 180

لازم است ابزار آلات بلافاصله پس از استفاده بخوبی با آب شستشو شوند.

● دمای کاربرد: دمای مناسب محيط برای اعمال، ٣۵ ـ ۱۰ درجه سانتيگراد بالای صفر می باشد.

● زمان خشک شدن: در دمای °C ٢۰ و رطوبت ٦۵% ، خشک شدن سطحی و قابليت اجرای دست دوم بعد از ٦ ـ۴ساعت. دمای کمتر يا رطوبت بالاتر، زمان خشک‌شدن را طولانی‌تر می نمايد. توصيه می شود حداقل تا 3 روز بعد از رنگ آميزی از شستشوی سطح خودداری و از وارد آمدن ضربه به آن جلوگيری شود.

● آماده‌سازی سطوح:

براي حصول اطمينان از دوام و چسبندگی خوب رنگ به سطح لازم است سطح مورد رنگ‌آميزی بدون عيب، خشک، تميز و عاری از ذرات خارجی باشد.

ـ سطوح گچی، پانل‌های گچی (رنگ نشده): در صورت وجود ناهمواری در سطح، ابتدا آنها را بوسيله سنباده برطرف و در صورت لزوم بتونه نموده، گرد و غبار سطح را تميز کنيد. ديوارهای گچی را بوسيله پرايمر کاپازول آستر کنيد. ديوارهای فشرده وصاف را می توان با استفاده از آستری کاپاگروند (يا مالريت رقيق) آستر کرد تا چسبندگی رنگ روي سطح افزايش يابد.

ـ سطوح بتنی: باقيمانده روغن قالب در روی سطح را کاملا تميز کنيد. قسمت های پودری شده بتن را از روی سطح برداريد. با استفاده از پرايمر كاپازول يا آستری كاپاگروند سطح را آستر كنيد.  

ـ سطوح سيمانی: سطوح سيماني محکم با قدرت جذب معمولي نياز به آماده‌سازی خاصی ندارند. سطوح سيمانی متخلخل و زبر (مانند سيمان ليسه‌ای و تخته‌ماله‌ای) را بوسيله پرايمر كاپازول يا آستری کاپاگروند آستر کنيد.

ـ سطوح رنگ شده سالم: ديوارهاي با رنگ امولسيونی مات نياز به آماده‌سازی خاصی ندارند. ولي ديوارهای با رنگ امولسيونی براق بهتر است با يک لايه کاپاگروند آستر شوند. در مورد ديوارهای رنگ‌شده با رنگ‌های روغنی لازم است قبل از رنگ‌آميزی، سطح با استفاده از سنباده، كمی زبر و آماده شود.

ـ سطوح رنگ شده معيوب: رنگهای پوسته شده و  طبله کرده بايد  کاملا از روی سطح جدا شوند، و سپس بوسيله آستری کاپاگروند (يا مالريت رقيق شده) آستر شوند.   

ـ سطوح آلوده به روغن يا دوده: لکه‌های روغن يا دوده را با محلول آب و مايع ظرفشويی بشوييد و اجازه دهيد تا سطح کاملا خشک شود. سطح را با يک لايه کاپاگروند آستر کنيد.

 

مشخصات فنی شماره ٣٦۱ـ ويرايش شهريور 1386


کليه پيشنهادات و دستورالعمل‌های کاربری مندرج در اين برگه بر اساس جديدترين تجربيات فنی ما تنظيم شده است. مع الوصف، با توجه به تنوع شرايط خاص هر پروژه،  مسئوليت بررسی و حصول اطمينان از تناسب محصول با ويژگي‌های خاص پروژه مربوطه، بعهده خريدار / کاربر خواهد بود. در صورت انتشار نسخه جديدتری از مشخصات فنی شماره 361، اين برگه منسوخ خواهد شد.  

Print
6377 رتبه بندی این مطلب:
2/9

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان